64-latek podejrzany o znęcanie nad żoną trafia na 2 miesiące do aresztu
64-latek podejrzany o znęcanie nad żoną trafia na 2 miesiące do aresztu.
Policjanci z Białegostoku zatrzymali 64-latka podejrzanego o znęcanie się nad żoną zarówno psychicznie, jak i fizycznie.
Żona zgłosiła, że mężczyzna był agresywny, awantował się i wyzywał ją, a on sam uciekł z mieszkania po powiadomieniu policji.
Okazało się, że przemoc występowała od blisko czterech lat. Pod wpływem alkoholu mężczyzna wywoływał awantury, obrażał i poniżał żonę, a w kilku przypadkach pobił ją i groził zabiciem.
W dniu zgłoszenia ponownie wszczął awanturę i pobił żonę, również będąc pod wpływem alkoholu.
Sprawą zajmowali się kryminalni z wydziału dwójka. Ustalili miejsce pobytu agresora: przebywał u rodziny i czasem podróżował samochodem ze swoim bratem.
Brat przywiózł go na komisariat, gdzie 64-latek został zatrzymany. Policjanci wdrożyli procedurę niebieskiej karty.
Zarzut znęcania się usłyszał mężczyzna; decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl