Majówkowy nadzór nad akwenami i łowiskami
Majówka pod nadzorem: policja i straż rybacka monitorują akweny, łowiska i bezpieczeństwo nad wodą
Podczas długiego weekendu majowego policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej, Narwiańskiego Parku Narodowego, Społecznej Straży Rybackiej i Polskiego Związku Wędkarskiego objęli swoim nadzorem akweny i przyległe tereny. Piękna pogoda i wysokie temperatury skłaniały mieszkańców do wypoczynku nad wodą. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wypoczywających przez cały majowy weekend.
Wiosna to czas, gdy nad zbiornikami pojawiają się osoby wypoczywające. W czasie majówki policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, podczas wspólnych patroli ze strażnikami Państwowej Straży Rybackiej, Narwiańskiego Parku Narodowego, Społecznej Straży Rybackiej i Polskiego Związku Wędkarskiego, kontrolowali zbiorniki wodne i tereny przyległe na terenie powiatu białostockiego. Sprawdzali między innymi, czy osoby korzystające z lokalnych łowisk dbają o bezpieczeństwo oraz czy przestrzegają przepisów o rybactwie śródlądowym i żegludze śródlądowej. Zwracali uwagę na to, czy wędkarze posiadają wymagane zezwolenia i inne dokumenty uprawniające do amatorskiego połowu, a tym samym czy nie dochodzi do kłusownictwa. Sprawdzali również, czy osoby wypoczywające nad wodą w bezpieczny sposób spędzają czas, między innymi czy pływając na różnych rodzajach sprzętów pływających korzystają z kapoków i są trzeźwe.
Źródło: policja.gov.pl