Wyszukiwarka: mężczyzna znęcał się nad żoną od ponad roku – areszt 3 miesiące
Mężczyzna znęcał się nad żoną od ponad roku; po interwencji policji trafił do aresztu na 3 miesiące.
O karze nawet do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, który od ponad roku znęcał się nad żoną. Podczas kolejnej awantury kobieta poprosiła policję o pomoc. 39-latek został zatrzymany, a decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.
Na wezwanie natychmiast pojechali policjanci z białostockiej patrolówki. Drzwi otworzyła im przestraszona kobieta; w domu były także małe dzieci. Zgłaszająca powiedziała, że mąż będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, wyzywał ją i popchnął z taką siłą, że upadła na podłogę. Po tym uciekł z mieszkania.
Okazało się, że to nie była pierwsza taka sytuacja. 39-latek znęcał się nad żoną od ponad roku. W tym czasie pod wpływem alkoholu wyzywał ją, poniżał, kontrolował, kopał i rzucał w nią jedzeniem i przedmiotami. Mimo iż rodzina była już objęta procedurą niebieskiej karty, policjanci sporządzili kolejny dokument o przemocy. Zastosowali wobec mężczyzny nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania do tego mieszkania.
Dwa dni później dzielnicowi z komisariatu w Choroszczy pojechali do domu kobiety. Jak się okazało, mąż był wewnątrz domu; policjanci go zatrzymali. Usłyszał już zarzut znęcania się. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Za znęcanie się grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Nic nie usprawiedliwia aktów przemocy! Sprawca każdego rodzaju przemocy powinien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej.
➡️przekierowanie do strony zawierającej rejestry placówek pomocowych funkcjonujących na terenie województwa podlaskiego
Źródło: policja.gov.pl