Dwie nastolatki na jednej hulajnodze. Upadek przy stadionie i transport do szpitala
Wystarczyła chwila nieuwagi, by zwykła przejażdżka zamieniła się w interwencję służb i wyjazd do szpitala. W rejonie stadionu miejskiego dwie nastolatki spadły z hulajnogi elektrycznej, którą jechały wspólnie - bez kasków.
Zgłoszenie przy stadionie miejskim i szybka pomoc
Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach przedpołudniowych. Policjanci dostali informację, że w okolicy stadionu miejskiego doszło do upadku dwóch dziewczyn z hulajnogi elektrycznej, a na miejscu pracuje już zespół karetki pogotowia, udzielając im pomocy. Po przyjeździe patrolu potwierdzono, że uczestniczkami zdarzenia są małoletnie w wieku 14 i 15 lat.
Jak ustalili mundurowi, nastolatki jechały razem na jednej hulajnodze elektrycznej pożyczonej od znajomego 15-latka. Żadna z nich nie miała założonego kasku ochronnego. Jednośladem kierowała młodsza z dziewczyn. W pewnym momencie straciła panowanie nad kierownicą, a hulajnoga przewróciła się. Obie nastolatki zostały przewiezione do szpitala w Białymstoku.
Policja przypomina o zasadach. „Chwila brawury” może skończyć się urazem
W związku ze zdarzeniem policjanci przypominają o obowiązujących przepisach i o tym, że hulajnoga elektryczna nie jest środkiem transportu dla dwóch osób naraz. Apelują też o rozsądek, bo nawet krótki odcinek przejechany bez zabezpieczenia głowy potrafi skończyć się poważnymi obrażeniami.
Apelujemy do użytkowników jednośladów o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz rozsądek. Chwila brawury lub nieuwagi może mieć bardzo poważne konsekwencje.
Policja Podlaska
Funkcjonariusze zwracają uwagę także na przepisy dotyczące ochrony głowy wśród najmłodszych użytkowników. Przypominają, że kask ochronny jest obowiązkowy dla osób do ukończenia 16 roku życia poruszających się:
- hulajnogą elektryczną,
- rowerem,
- rowerem z napędem,
- urządzeniem transportu osobistego.
Policjanci podkreślają, że kask może znacząco ograniczyć ryzyko poważnych urazów podczas upadku, a rozmowa rodziców i opiekunów z dziećmi o zasadach poruszania się jednośladami jest dziś szczególnie ważna. Choć obowiązek dotyczy osób do 16. roku życia, w praktyce - jak wskazują mundurowi - kask powinien stać się standardem dla każdego użytkownika hulajnogi czy roweru.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!