Syrena zabrzmi na Kawaleryjskiej. Wojsko zapowiada ćwiczenia 25 czerwca
W czwartek mieszkańcy okolic ul. Kawaleryjskiej mogą usłyszeć dźwięk syreny alarmowej. Sygnał nie będzie jednak oznaczał żadnego realnego zagrożenia - to zaplanowany element wojskowych działań szkoleniowych.
Jak przekazuje Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku, syrena zostanie uruchomiona na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej 70. Ćwiczenia zaplanowano w czwartek, 25 czerwca, w godzinach 10.00-13.00.
Emitowany sygnał będzie elementem zaplanowanych działań i nie jest związany z wystąpieniem rzeczywistego zagrożenia.
Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku
Uruchomienie syreny ma związek z realizacją szkolenia pod nazwą „Dzień Zagrożenia Skażeniem”. Tego typu ćwiczenia służą sprawdzeniu procedur i organizacji działań w sytuacjach kryzysowych, a także przetestowaniu środków alarmowania na terenie jednostki.
Warto pamiętać, że dźwięk syreny w wyznaczonym czasie to część planu szkoleniowego. Osoby przebywające w pobliżu kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej 70 powinny zachować spokój i mieć na uwadze, że w tym przypadku sygnał ma wyłącznie charakter ćwiczebny.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!