Czwartek, 25 czerwca 2026
Imieniny: Łucja, Wilhelm, Dorota

Syrena zabrzmi na Kawaleryjskiej. Wojsko zapowiada ćwiczenia 25 czerwca

W czwartek mieszkańcy okolic ul. Kawaleryjskiej mogą usłyszeć dźwięk syreny alarmowej. Sygnał nie będzie jednak oznaczał żadnego realnego zagrożenia - to zaplanowany element wojskowych działań szkoleniowych.

Jak przekazuje Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku, syrena zostanie uruchomiona na terenie kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej 70. Ćwiczenia zaplanowano w czwartek, 25 czerwca, w godzinach 10.00-13.00.

Emitowany sygnał będzie elementem zaplanowanych działań i nie jest związany z wystąpieniem rzeczywistego zagrożenia.

Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku

Uruchomienie syreny ma związek z realizacją szkolenia pod nazwą „Dzień Zagrożenia Skażeniem”. Tego typu ćwiczenia służą sprawdzeniu procedur i organizacji działań w sytuacjach kryzysowych, a także przetestowaniu środków alarmowania na terenie jednostki.

Warto pamiętać, że dźwięk syreny w wyznaczonym czasie to część planu szkoleniowego. Osoby przebywające w pobliżu kompleksu wojskowego przy ul. Kawaleryjskiej 70 powinny zachować spokój i mieć na uwadze, że w tym przypadku sygnał ma wyłącznie charakter ćwiczebny.

Źródło: zobacz oryginał
Udostępnij:
PW

Paweł Wyrzykowski

Redaktor naczelny, od lat opisuje Białystok: decyzje ratusza, inwestycje i sprawy mieszkańców.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!