Ostrzeżenia 27.04.2026

Dwóch nietrzeźwych kierowców zatrzymanych przez policję – jeden pod lokalem, drugi na trasie Michałowo–Gródek

Dwa nietrzeźwe przypadki na lokalnym i drogowym odcinku. Grożą im kary do 5 i 3 lat więzienia.

Komenda Miejska Policji

Generała Józefa Bema 4, 15-004 Białystok

Policjanci z białostockiej drogówki otrzymali informację, że na TBS-ach pod jeden z lokali gastronomicznych przybył nietrzeźwy kierowca. Natychmiast zauważono opisane Audi i zatrzymano do kontroli. Za kierownicą siedział 31-latek. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Jak ustalono w policyjnych systemach, mężczyzna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Pojazd został odholowany na parking. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kolejny kierowca na podwójnym gazie wpadł na trasie Michałowo – Gródek. Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca Citroena przyspiesza i hamuje, nie utrzymuje prostego toru jazdy. Mundurowi zauważyli opisany pojazd i zatrzymali go do kontroli. Jak się okazało, 57-latek był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile. Pojazd odjechał na lawecie na parking dowodów rzeczowych. Mężczyzna stracił prawo jazdy i noc spędził w izbie wytrzeźwień. Dalszym losem zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: policja.gov.pl

AJ

Anna Jurewicz

Redaktorka działu kroniki, uważnie i odpowiedzialnie relacjonuje zdarzenia oraz ważne interwencje służb.

Więcej artykułów →

Udostępnij: