Weekend na drogach powiatu zambrowskiego: dwa zatrzymania po alkoholu i jedno zderzenie
Jedno zgłoszenie od mieszkańców wystarczyło, by zambrowscy policjanci natknęli się na kierowcę, który wsiadł za kółko po alkoholu. To jednak nie był koniec interwencji w miniony weekend - na drogach powiatu zambrowskiego funkcjonariusze zatrzymali łącznie dwóch mężczyzn prowadzących auta w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich doprowadził do zdarzenia drogowego.
Zgłoszenie do dyżurnego i auto przy bankomacie
Sytuacja zaczęła się od informacji, jaka trafiła do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie. Zgłaszający wskazywał na nietrzeźwego kierowcę, który miał poruszać się ulicami miasta. Patrol, który ruszył we wskazany rejon, zauważył opisywany pojazd zaparkowany z włączonym silnikiem - w środku nie było jednak nikogo.
Po pewnym czasie do samochodu podszedł mężczyzna. Jak ustalili policjanci, to 39-letni obywatel Białorusi. Przyznał, że auto jest jego i że podjechał nim do bankomatu. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na wyczuwalną woń alkoholu, a badanie alkomatem potwierdziło podejrzenia: wynik wskazał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Podczas interwencji okazało się, że mężczyzna przyjechał samochodem do bankomatu, a badanie wykazało blisko 2 promile.
Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie
W konsekwencji 39-latek stracił prawo jazdy. Noc spędził w policyjnej celi, gdzie czekał do czasu wytrzeźwienia.
Kolizja na alei Wojska Polskiego. Kierowca miał ponad 2 promile
Druga interwencja dotyczyła 32-letniego mieszkańca Zambrowa. Do zdarzenia doszło na alei Wojska Polskiego. Kierujący nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu Audi, co skończyło się zderzeniem. Policjanci, którzy wyjaśniali okoliczności kolizji, ustalili, że mężczyzna prowadził po alkoholu.
Badanie wykazało, że 32-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Tak jak w pierwszym przypadku, policjanci zatrzymali prawo jazdy i osadzili mężczyznę w policyjnej celi do czasu wytrzeźwienia.
Na alei Wojska Polskiego doszło do zderzenia po nieustąpieniu pierwszeństwa, a kierowca był nietrzeźwy - miał ponad 2 promile.
Komenda Powiatowa Policji w Zambrowie
Co grozi zatrzymanym kierowcom
Obaj mężczyźni - 39-letni obywatel Białorusi i 32-letni mieszkaniec Zambrowa - za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Policja przypomina, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości to przestępstwo, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.
Weekendowe zatrzymania pokazują, jak ważne są reakcje świadków. To właśnie dzięki zgłoszeniu do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie możliwe było szybkie podjęcie działań i wyeliminowanie z ruchu kolejnego nietrzeźwego kierowcy.
- zatrzymano dwóch kierowców prowadzących po alkoholu na terenie powiatu zambrowskiego
- u jednego wynik wyniósł blisko 2 promile, u drugiego ponad 2 promile
- 32-latek doprowadził do zderzenia na alei Wojska Polskiego, nie ustępując pierwszeństwa Audi
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!