Zmiana warty w podlaskiej policji. Kamil Borkowski pożegnał sztandar KWP w Białymstoku
To jeden z tych momentów, w których mundurowa codzienność na chwilę zatrzymuje się w miejscu. Podczas uroczystej zbiórki w Białymstoku nadinspektor Kamil Borkowski pożegnał się ze sztandarem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, kończąc swój etap służby na stanowisku Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.
Pożegnanie komendanta i podsumowanie czasu służby
Nadinspektor Kamil Borkowski kierował podlaskim garnizonem od 11 stycznia 2024 roku. Uroczystość była nie tylko symbolicznym pożegnaniem ze sztandarem jednostki, ale też okazją do podsumowania okresu, w którym – jak wskazywano – województwo podlaskie utrzymywało bardzo dobre wyniki w obszarze bezpieczeństwa.
W trakcie pełnienia przez niego funkcji województwo podlaskie zostało odnotowane jako jedno z najbezpieczniejszych w Polsce, m.in. dzięki statystykom dotyczącym przestępczości i wypadków drogowych. Wskazywano, że w 2024 roku w regionie zanotowano najmniejszą liczbę przestępstw kryminalnych w kraju, a także najmniejszą liczbę ofiar śmiertelnych wypadków w Polsce. Z kolei w 2025 roku podkreślano najlepszą wykrywalność przestępstw ogółem.
Miarą sukcesów garnizonu i bezpieczeństwa Podlasian jest ciężka praca, jaką każdego dnia wykonują wszyscy podlascy policjanci stojący na straży bezpieczeństwa.
nadinspektor Kamil Borkowski, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku
Droga zawodowa: od Radomia do Białegostoku
Zanim trafił do Białegostoku, zawodowa ścieżka Kamila Borkowskiego przez lata związana była z garnizonem mazowieckim. Służbę rozpoczął w 1996 roku jako aplikant w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Od 1997 roku obejmował stanowiska wykonawcze związane ze zwalczaniem przestępczości zorganizowanej w strukturach garnizonu mazowieckiego.
Od 2000 roku pełnił służbę w Centralnym Biurze Śledczym Komendy Głównej Policji, a później w Centralnym Biurze Śledczym Policji. W jego doświadczeniu znalazła się także praca w Komendzie Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu, gdzie zajmował stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji z/s w Radomiu.
Uroczysta zbiórka z udziałem służb i władz
W zbiórce wzięli udział przedstawiciele administracji, miasta oraz wielu formacji współpracujących z policją. Obecni byli m.in.:
- I Wicewojewoda Podlaski Paweł Krutul,
- Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku Marek Masalski,
- Dyrektor Delegatury w Białymstoku Centralnego Biura Antykorupcyjnego Rafał Romanowski,
- Dyrektor Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Białymstoku płk Jarosław Aleksiejuk,
- Dyrektor Inspektoratu Służby Kontrwywiadu Wojskowego w Białymstoku płk Mariusz Czajkowski,
- Komendant 25 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Białymstoku płk Mariusz Jezusek,
- Komendant Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku płk Dariusz Wiktorowicz,
- Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku Piotr Pawluczenia,
- Podlaski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Tomasz Wyszkowski,
- Zastępca Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Mariusz Tumicz,
- Zastępca 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Roland Waszkowiak,
- Zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Grzegorz Lisowski,
- Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku Tadeusz Wilczyński.
W uroczystości uczestniczyli także Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku, Naczelnicy Zarządów i Wydziału w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji, Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości oraz Biura Spraw Wewnętrznych Policji. Na sali nie zabrakło również przedstawicieli związków zawodowych, kapelanów podlaskiej policji, komendantów miejskich i powiatowych województwa podlaskiego, dowódców, kadry kierowniczej KWP w Białymstoku i pracowników policji.
Podczas zbiórki nadinspektor Kamil Borkowski otrzymał podziękowania za służbę w garnizonie podlaskim z rąk zaproszonych gości. Uroczyste pożegnanie ze sztandarem zamknęło rozdział, który przypadł na lata intensywnej pracy podlaskich funkcjonariuszy oraz współdziałania z innymi służbami i instytucjami w regionie.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!